Eko-porada 20 kwietnia 2023

BIO

Czy BIO może być częściej wywożone?

Pojemniki z odpadami BIO opróżniane są zgodnie z umową zawartą pomiędzy gminą, a GPK Głogów. Umowa ta określa częstotliwość odbioru odpadów. Pojemniki opróżniane są co dwa tygodnie w przypadku zabudowy jednorodzinnej i – od kwietnia - dwa razy w tygodniu w przypadku zabudowy wielorodzinnej. Jeśli dane gospodarstwo domowe wytwarza więcej odpadów zielonych i pojemniki są niewystarczające, to można te odpady przywieźć na jeden z PSZOK-ów w mieście. Jeśli ktoś usunie duże krzewy, np. tuje, to najlepiej zawieźć je bezpośrednio na PSZOK centralny. Adresy i godziny funkcjonowania można znaleźć na stronie gpkglogow.pl

W odpadach BIO nie mają prawa pojawić się robaki. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że do odpadów trafiły odpady pochodzenia zwierzęcego. To błąd. W żadnym wypadku nie mogą tam trafić resztki mięsa, kości, sosów itp.

Zdjęcie: B.Popiel

Może Ci się spodobać

Eko-pomysł

W tej bibliotece nie poczytasz

Ile rzeczy potrzebujemy na własność? Zwłaszcza takich, które nie są wykorzystywane zbyt często?

Eko-porada

Ogórek, cegła i sznurek

Jest taki stary, poradziecki dowcip.

Eko-porada

Pizza

Kochamy pizzę. Klienci coraz częściej kupują ją także na wynos lub z dostarczeniem do domu. Gdzie wyrzucać karton po pizzy?

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.