Eko-porada 01 kwietnia 2021

Kochajmy Głogów, jak Hindus Szwedkę

Dziś o miłości. Można ją okazać kwiatami albo …starym rowerem, co udowodnię. Powiem też, co zrobić ze zużytymi dowodami miłości.

Na skrzydłach miłości

Historia wydaje się nieprawdopodobna. Pradyumna Mahanandia to artysta urodzony w Indiach. Pochodził z najbiedniejszej kasty. Dorabiał na ulicy malując portrety.  17 grudnia 1975 stracił wagę i uniósł się dwa metry nad ziemię – tak opisał swój stan, gdy relacjonował swoje pierwsze spotkanie ze szwedzką studentką, Charlotte Von Schedvin. Przypadkowe, uliczne spotkanie zaowocowało trzema portretami i dwoma romantycznymi tygodniami. Potem Charlotte wróciła do Szwecji.  Historia miłosna mogłaby tu się zakończyć, ale młody Hindus był zdeterminowany. Przez półtora roku zbierał pieniądze, za które kupił rower. A potem nacisnął pedały i wyruszył z New Delhi do Göteborga. Niesiony na skrzydłach miłości pokonał prawie 10 000 km, aby zobaczyć Charlotte. Kochankowie pobrali się, a ich miłość kwitnie do dziś. 

 

Ekologiczne sumienie

Kwiaty również kwitną, ale prędzej, czy później zwiędną. Jak się pozbyć wiązanki? Aby być w zgodzie ze swoim ekologicznym sumieniem należałoby ją podzielić na części – zielone elementy wyrzucić do BIO, wstążki do zmieszanych, a celofan (najlepiej kupować bez), do pojemnika na plastik. Rower możecie oddać w PSZOK. 

Segregujmy odpady, kochajmy Głogów. Nie tylko od święta.

P.S.

Kwiatów sztucznych nie kupujcie. Gdybyście jednak zdecydowali się na ten nieromantyczny krok, to ich resztki wrzucie do pojemnika na odpady zmieszane. Nie nadają się do odzysku. 

Na zdjęciu: kwiaty z paryskiej ulicy. Paryż, jak wiadomo, to miasto zakochanych.

Może Ci się spodobać

EKO-ciekawostka

Skąd pomysł pakowania herbaty w torebki? I gdzie ten odpad wyrzucić?

Torebki po herbacie są pewnym wyzwaniem dla każdego, kto myśli o poprawnej segregacji. Z fusami nie ma problemu – powinny trafić do pojemnika na odpady BIO. Problem pojawia się wtedy, gdy wyjmujemy z kubka herbatę w torebce.

Eko-porada

Żona jaśnie oświecona

Rozmawiając z koleżanką o tym, jak ekologicznie pozbyć się zużytych żarówek, usłyszałem, że sama woli je wymienić, niż prosić o to męża.

EKO-ciekawostka

Nie musisz być Frankensteinem…

Czy można skutecznie pozbyć się wampira? Okazuje się, że tak i niepotrzebny jest do tego czosnek. Wystarczy jedna, rezolutna dziewczynka.

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.