Eko-porada 19 kwietnia 2021

Pizza

Kochamy pizzę. Klienci coraz częściej kupują ją także na wynos lub z dostarczeniem do domu. Gdzie wyrzucać karton po pizzy?

- Karton po pizzy powinniśmy wrzucić do pojemnika niebieskiego na papier, ale pod jednym warunkiem – tylko wtedy, gdy jest czysty.  Jeśli karton jest zatłuszczony, to niestety, ale trzeba go wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Czasami zatłuszczony jest tylko fragment kartonu. Można go oderwać. To najbardziej ekologiczne podejście. Krótko mówiąc, wrzucajmy karton do pojemnika na papier, ale tylko wtedy, gdy jest czysty. W niektórych kartonach po pizzy jest także folia aluminiowa. To aluminium i najlepiej byłoby ten odpad wrzucić do pojemnika na metale, ale tłuszcz na pewno zabrudzi folię i dlatego powinna ona znaleźć się w pojemniku czarnym na odpady zmieszane. Warto też pamiętać o jeszcze jednej zasadzie. Zgniatajmy kartony, nie tylko te po pizzy, aby zajmowały one w pojemniku jak najmniej miejsca. W przeciwnym razie pojemnik szybko się zapełni.

Może Ci się spodobać

Eko-porada

Choinka jasna

Idą święta. Jest okazja, aby rzucić trochę światła na choinkę. Jest piękna, ale ma i ciemną stronę. A także łysą, o czym w krótkiej, osobistej historii.

Eko-porada

Ogórek, cegła i sznurek

Jest taki stary, poradziecki dowcip.

Eko-pomysł

W tej bibliotece nie poczytasz

Ile rzeczy potrzebujemy na własność? Zwłaszcza takich, które nie są wykorzystywane zbyt często?

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.